Používateľ

Neprihlásený

Prihlásiť | Registrácia

Vyhľadávanie

Reklamy Google

Úvod · Aukcie · Časté otázky pri dražení holubov

Časté otázky pri dražení holubov

Na tejto stránke nájdete odpovede na najčastejšie otázky týkajúce sa používania nášho aukčného systému. Ak tu nenájdete odpoveď na Vašu otázku alebo problém, kontaktujte nás, vždy Vám radi pomôžeme.

1/ Ako sa môžem zapojiť do draženia holubov?

Prvým krokom je registrácia na našich stránkach. Ak ste registrovaným používateľom, stačí sa prihlásiť na Vaše konto a nechať si ho autorizovať.

Autorizácia Vášho účtu je druhý a posledný krok pre prihadzovanie na ponúkané holuby. Jedná sa o jednorazové odoslanie formulára s Vašimi kontaktnými informáciami. O autorizácii Vášho účtu budete informovaní e-mailovou správou.

2/ Ako funguje automatické predlžovanie aukcií?

Ak záujemca prihodí na holuba počas posledných 5 minút aukcie, nový čas ukončenia aukcie bude nastavený 5 minút po tomto poslednom prihodení. Záujemcovia majú na reakciu pri takomto spôsobe vždy 5 minút od posledného prihodenia.

Ak teda aukcia končí oficiálne o 20:00:00 a Vy prihodíte 19:56:00, koniec aukcie bude nastavený na 20:01:00. Ak na tohto holuba niekto prihodí o 20:00:55, koniec aukcie sa opäť presunie na 20:05:55...

3/ Ako zistím, či som aktuálnym víťazom aukcie holuba, na ktorú prihadzujem?

Ak je Vaša ponuka najvyššia, nad aktuálnou cenou holuba sa Vám zobrazí obrázok zelenej "fajky" a Vaše označenie pri položke "Najvyššia ponuka" sa Vám zobrazuje zelenou farbou. V zozname ponúk (pri detailnom zobrazení holuba) je Vaša ponuka zobrazená tučným písmom a pre Vás je rovnako rozlíšená zeleným písmom.

Najvyššia ponuka
Zoznam ponúk

4/ Ako funguje systém automatického prihadzovania?

Jeho hlavnou úlohou je zabezpečiť, aby ste ako kupujúci zaplatili minimálnu potrebnú sumu pre víťazstvo v aukcii. Ak je napr. vyvolávacia cena holuba 30 EUR a Vy (ako prvý záujemca) ponúknete hneď 50 EUR, systém uloží Vašu ponuku, no na holuba prihodí len potrebné minimum - 30 EUR. Ak niekto ponúkne za holuba 32 EUR, systém za Vás dorovná na 32 EUR, pričom ostávate naďalej aktuálnym víťazom aukcie a to až do momentu, kým niekto ponúkne vyššiu sumu, ako je Vaša ponuka.

Vaša najvyššia ponuka sa nikde nezobrazuje, nepozná ju ani majiteľ dražených holubov, preto si môžete byť istí, že nebude zneužitá.

5/ Ako sa presvedčím, že cenu holuba, ktorého dražím, nezvyšuje jeho majiteľ?

Aukcie holubov na našich stránkach sú diskrétne, no zároveň maximálne transparentné. Ak sa stanete víťazom aukcie, okamžite po jej ukončení máte možnosť prezrieť si mená ostatných záujemcov. Zobrazia sa Vám v zozname ponúk pri detailnom zobrazení holuba. Mená záujemcov sa zobrazujú iba finálnemu víťazovi danej aukcie a iba po jej ukončení.

Ak medzi menami prihadzujúcich bude figurovať meno administrátora, na požiadanie Vám sprístupníme meno záujemcu, pre ktorého bola daná ponuka pridaná. Niekedy sa totiž stáva, že niektorí chovatelia nemajú v deň ukončenia aukcie prístup na internet a preto im ponúkame možnosť ptihadzovať v ich mene.

6/ Čo robiť v prípade, keď prihodím na holuba omylom?

Sme len ľudia a všetci robíme chyby. Ak sa niečo také stane, stačí napísať e-mail alebo zavolať administrátorovi. Ak to nahlásite do 1 hodiny od prihodenia, Vaša ponuka bude vymazaná bez potreby zdôvodnenia.

Ak si svoj omyl uvedomíte neskôr, je potrebné kontaktovať predávajúceho a situáciu vysvetliť. V tomto prípade dáva administrátorovi pokyn pre zmazanie ponuky predávajúci. Takýto postup je korektný voči obom stranám.