Používateľ

Neprihlásený

Prihlásiť | Registrácia

Vyhľadávanie

Reklamy Google

Úvod · Novinky na stránke · Hľadajte holuby ešte ľahšie

Hľadajte holuby ešte ľahšie

Obálka príspevkuMožno si niektorí z Vás všimli zmeny vo formulároch pre zadávanie zaletených holubov. V skutočnosti prešla celá aplikácia podstatnými zmenami z hľadiska logiky hľadania. Cieľom je ľahšia použiteľnosť, prístupnosť a tým aj vyššia efektivita pri hľadaní zaletených holubov. Po rozhovoroch s viacerými chovateľmi a zvážení ďalších okolností boli zavedené nasledovné zmeny:

Hľadanie holubov


Chovatelia už nezadávajú iba holuby, ktoré im chýbajú (nevrátili sa z preteku, uleteli z chovného oddelenia...), ale všetky svoje holuby a to formou rozsahov obrúčok. Ak ste napr. rok 2010 začali s obrúčkami SK-2010-01701-100199, stačí Vám zadať tento jediný údaj a všetky Vaše holuby sú v našej databáze. Ak niekto v budúcnosti nahlási jedného alebo viaceré z holubov z daného rozsahu, okamžite Vám posielame e-mail s upozornením spolu so súkromnou správou na našich stránkach. Dostanete všetky detaily o nahlásenom holubovi (stav, poznámku a kontaktné informácie na používateľa, ktorý holuba nahlásil).

Ak ste jedného alebo viaceré z holubov z tohto rozsahu predali alebo darovali, rozdeľte daný rozsah na viacero záznamov tak, aby ste v našej databáze mali uložené len holuby, ktorých ste majiteľom.

Ochrana súkromia


Významnou zmenou je aj spôsob sprístupňovania kontaktných informácií. Sú chovatelia, ktorí majú obavy, že by naša aplikácia slúžila len na identifikáciu majiteľov holubov a nečestní chovatelia ju používali pre posilňovanie svojho chovného oddelenia.

Novinkou teda je, že kontaktné informácie vždy smerujú len k majiteľovi holuba. Nikde sa už nezobrazuje zoznam hľadaných holubov a údaje Vašich holubov, ktoré u nás zadáte nebudú nikomu sprístupnené. Pomocou aplikácie sa nedá priamo zistiť, kto je majiteľom nahláseného holuba. Ak teda niekto nahlási jedného z Vašich holubov, tento používateľ dostane len informáciu, že majiteľa holuba sme našli a kontaktovali, no neposkytneme mu Vašu identitu. Nadviazanie kontaktu je teda na Vás.

Ľahší prístup pre nahlasovanie holubov


Ďalšou veľkou zmenou je odstránenie nutnosti registrácie pre nahlásenie holuba. Registrácia nepôsobí na ľudí vo všeobecnosti príťažlivo a mnohých by práve ona mohla odradiť od nahlásenia holuba. Formulár je upravený tak, že pre neprihlásených návštevníkov zobrazí aj polia pre kontaktné údaje, povinné parametre sú meno a jeden z kontaktov (telefón alebo e-mail) spolu s ochranou proti spamu.

Ak už máte u nás vytvorené konto, odporúčame Vám nahlasovať holuby po prihlásení, kontaktné údaje tak nemusíte zadávať a ak by sa časom zmenili, jednoducho ich upravíte vo Vašom profile. Registrácia sa oplatí aj tým, ktorí chcú alebo majú predpoklad, že budú nahlasovať viac holubov v budúcnosti.

Chceme pomôcť (aj keď len čiastočne)


Dostali sme už viacero e-mailov od ľudí, ktorí nie sú chovateľmi a zdržiava sa u nich zaletený holub. Väčšinou chcú samozrejme nájsť majiteľa čo najrýchlejšie, no ak na ich nahlásenie nikto nereaguje, ostávajú bezradní. Preto aj keď nahláseného holuba ešte nemáme v databáze, poskytneme nahlasujúcemu aspoň odkaz na stránku organizácie na našich stránkach (Zoznam organizácií), z ktorej nahlasovaný holub pravdepodobne pochádza. Ak je u nás z danej organizácie registrovaný čo i len jeden chovateľ, už existuje záchytný bod a je na koho sa obrátiť.

Nielen slovenské holuby


Vďaka pomoci p. Šídla sa nám podarilo pridať do databázy aj české organizácie. Vo výbere štátov tak pribudla skratka CZ, v nasledujúcich dňoch pribudnú možnosti pridávania poľských a belgických holubov. Ambíciou pre rok 2012 je spustiť aplikáciu aj na medzinárodnej doméne vo viac jazyčnej verzii a zjednotiť hľadanie zaletených holubov minimálne v strednej Európe. Databáza by mala byť zdieľaná, preto sa pre Vás, ako používateľov našich stránok nebude nič meniť, iba sa zvýši pravdepodobnosť úspešného hľadania.

Čo ešte chýba


V nasledujúcich dňoch pribudne stránka, kde bude možné upravovať vlastné záznamy o hľadaných/Vašich holuboch. Všetky doterajšie záznamy ostali zachované. Ak ste zadávali holuba medzi hľadané holuby a chcete záznam zmeniť na rozsah, stačí nám napísať, kým to nebudete môcť urobiť sami.

Taktiež pribudne možnosť pozrieť nahlásené holuby z Vašej organizácie jediným kliknutím alebo filtrovania nahlásených holubov podľa ľubovoľných kritérií. Čoskoro budú prístupné aj podrobné štatistiky o záznamoch.

Pripravujeme aj prehľadný zoznam českých organizácií podobne ako pre slovenské.

Vyskúšajte si to


Zadajte do databázy niekoľko z Vašich holubov a následne pridajte jedného medzi nahlásené. Alebo najprv skúste niekoľkých nahlásiť a potom ich zadať ako Vaše holuby...Je to len na Vás. Sami tak uvidíte, ako to funguje a či sa dá nášmu systému dôverovať. Možno tak prídete aj na nejaké logické chyby v programe alebo Vám bude niečo chýbať. Všetky návrhy a pripomienky sú ako vždy vítané na našom fóre alebo na e-mailovej adrese.

Pridané: 30 januára 2012, 13:58 | Zobrazené: 13313xPridal: Dušan Konečný


Počet komentárov: 10

Záložka na tento komentár Dušan Konečný (1. februára 2012 23:27)

Okrem SK a CZ je možné pridávať aj HUNG, PL, BELG, RO, FR, NL...Na ďalších sa pracuje

Záložka na tento komentár Dušan Konečný (3. februára 2012 21:46)

Doplnené stručné štatistiky o existujúcich záznamoch. Údaje sa obnovujú s každým novým záznamom.

Keď sa nazbiera vyšší počet údajov, budú doplnené podrobné štatistiky s grafickým zobrazením rozdelenia záznamov podľa viacerých kritérií, ako ročník holubov, krajina pôvodu a pod.

Záložka na tento komentár Dušan Konečný (7. februára 2012 23:53)

Doplnený zoznam vlastných záznamov s možnosťou úpravy alebo odstránenia záznamu z databázy

Moje záznamy

Do konca týždňa pribudne možnosť filtrovať záznamy o nahlásených holuboch podľa ľubovoľných kritérií (rok, krajina, organizácia)

Pre registrovaných používateľov, ktorí majú v profile uložená svoju ZO pribudne možnosť zobraziť nahlásené holuby z ich organizácie jediným kliknutím.

Záložka na tento komentár Dušan Konečný (12. februára 2012 22:38)

Doplnený filter nahlásených holubov

Pre prihlásených používateľov sa do formulára automaticky načíta krajina a organizácia, ktorú majú uvedenú v profile. Chovateľom sa tak zobrazia jediným kliknutím nahlásené holuby z ich organizácie.

Údaje (pokiaľ ich nemáte prednastavené) si môžete nastaviť v nastaveniach osobných údajov

Záložka na tento komentár Dušan Konečný (27. februára 2012 12:41)

Ak nahlasujete viacero holubov ako anonymný používateľ, oddnes nemusíte pokaždé zadávať znova kontaktné údaje.

Po nahlásení prvého a každého ďalšieho holuba stačí kliknúť na odkaz "Nahlásiť ďalšieho holuba" a Vaše kontaktné údaje budú do formulára vložené automaticky.

Potrebné bude iba zadať pokaždé odpoveď na kontrolnú otázku (aktuálne 13 + 3 = ?)

Záložka na tento komentár Dušan Konečný (3. marca 2012 18:31)

Program sa blíži k svojej finálnej podobe.

Vo všetkých zoznamoch nahlásených holubov sa oddnes pre české a slovenské holuby zobrazujú čísla organizácií ako odkazy na stránky samotných organizácií. Pri každom nahlásenom CZ alebo SK holubovi si tak viete kliknúť na organizáciu a pozrieť si jej členov registrovaných na holubar.sk.

Na stránkach ZO pribudol panel pre zobrazenie člena zodpovedného za hlásenie zaletených holubov. Ako to vyzerá v praxi si pozrite napr. na stránke ZO Bezměrov.

Poverenou osobou môže byť 1 alebo kľudne aj viac členov. Pre pridanie povereného člena pre Vašu ZO stačí napísať na holubar@holubar.sk, na fórum alebo do súkromnej správy.

Podmienkou pre pridanie povereného člena je, aby bol daný člen zaregistrovaný na stránkach.

Čo ešte pribudne: na stránke každej ZO pribudne panel, kde sa bude zobrazovať zoznam nahlásených holubov z danej ZO. Poverený člen pre hlásenie holubov bude mať právomoc holuby z tohto zoznamu mazať ako vybavené po ich návrate majiteľovi alebo odoslaní kartičky novému majiteľovi.

Pre zrýchlený prístup k Vašej ZO pribudne do panelu používateľa (panel, kde sa zobrazuje Vaše meno) priamy odkaz na Vašu ZO. Nebude sa treba preklikávať cez zoznamy organizácií.

Záložka na tento komentár Maria (11. júna 2015 22:04)

7 juna priletel na dvor postovy holub bol vysileny dali sme mu jest aj pit dnes je 11 juna aholub je stale u nas nevieme co s nim podarilo sa nam z obrucky precitat len Hungaria 2011 01-4

Záložka na tento komentár Ľubica (21. júla 2015 15:01)

Približne pred troma týždňami k nám priletel poštový holub, nie sme chovateľmi, dávame mu jesť a piť, z obrúčky sa mi podarilo prečítať SK 2302 a ešte 001013 - ale týmto číslom nie som si istá

Záložka na tento komentár Božena (26. septembra 2019 13:55)

Dňa 11.9.19 sau nas objavil poštový holub.Nedajú sa prečítať vsetky čísla lebo ak sa priblížim bližšie uleti.Pravidelnesa pride najesť a uleti.Na žltom krúžku som prečítala 507 a na bielom krúžku 287. Ak aspoň podla tohto niekto spozna svojho holuba nech sa ohlási.
Božena

Záložka na tento komentár Ladislav Klešč (29. marca 2020 20:57)

Hľadám holuby ktoré po vypustení sa stratili , chcem tým poprosiť keď niekomu z nich vošiel nejaký z tychto holubov do holubníka sa mi ozval , všetko už len záleži na charaktere chovateľa , dotyčného odmením , holuby su čísla : PL-0266-19-5393 , PL-19-0266-5667 .


Pridať komentár

 

Z nášho obchodu

Prejsť do obchodu

Reklama