Používateľ

Neprihlásený

Prihlásiť | Registrácia

Vyhľadávanie

Reklamy Google

Obsah fóra · Zdravie našich holubov · Zlomené obe nohy!

Pridať do témy nový príspevok
  • << Predchádzajúca
  • Ďalšia >>
AutorPríspevok

Veronika

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevok Zlomené obe nohy!Citovať

Dobrý večer, viete prosím niekto poradiť, ako dlho a akým spôsobom vyliečiť holubovi obe zlomené nohy? Je to vôbec možné? Zatiaľ sme ich zafixovali a vyviazali ho nad zem, normálne prijíma potravu aj vodu. Odporúčate nejaké doplnky? Vopred ďakujem.
19 Feb 2016, 20:26

Peter Grék

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok


Príspevky: 7

Záložka na tento príspevokRe: Zlomené obe nohy!Citovať

Mal som takto zraneného holuba, pokiaľ ho zafixujete tak, že bude mať možnosť prijímať potravu a zároveň sa vyprázdňovať, po 3 týždňoch by ste ho mohli postaviť na nohy - nechať ho ale v samostatnej klietke. Ja som ho zavesil do popruhov do "ponožky" s vyrezaným otvorom na kloaku a krídlami pritiahnutými k telu. Pridával som mu calciové tabletky, vitamín C a D, sem tam jogurt na krmive. Dal by som ho ale asi do tepla.
19 Feb 2016, 21:44Zobraziť profil používateľa Ing. Peter Grék Súkromná správa s

Veronika

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: Zlomené obe nohy!Citovať

Ďakujem pekne za odpoveď. Presne tak sme to urobili a ešte budeme podávať calcium a vitamín C a jogurt. Ešte jedna otázka :Normálne sa potom hneď sám postaví, alebo mu budeme musieť potom trochu pár dní pomáhať (postupne stavať na nohy aby si zvykol)?
21 Feb 2016, 13:31

Peter Grék

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok


Príspevky: 7

Záložka na tento príspevokRe: Zlomené obe nohy!Citovať

Tomu môjmu to trvalo cca tie tri týždne, možno aj trochu dlhšie presne si už nepamätám (je to pár rokov) , potom som ho už vybral z toho postroja, ale nepostavil sa hneď! Spočiatku len ležal, neskôr sa začal stavať na nôžky. Medzi holuby ho ale dajte až keď bude úplne fit, inak mu tie ostatné holuby ublížia.
21 Feb 2016, 17:52Zobraziť profil používateľa Ing. Peter Grék Súkromná správa s

Martin

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: Zlomené obe nohy!Citovať

Dobry vecer, mam podobny problem, moj sa jedneho dna vratil ale iba trepotal so sebou na zemi, avsak lietal bez problemov. Som zaciatocnik a tak som sa informoval u znameho, ktory povedal ze to budu zlomene obe nozky a poradil mi zafixovat obe do dlahy zo striekaciek a zavesit do ponozky. Po viac nez troch tyzdnoch som ho z postroja vytiahol a dal do bednicky, teraz je to druhy den, ale on stale iba lezi a presuva sa pomocou kridel a nozky taha za sebou. Pritom ked ho drzim, tak bez problemov s nozkami aj prstami hybe, ale ked by som ho pustil tak by sa urcite neudrzal a padol by na zem. Nemyslite, ze by bol potrebny rontgen? Alebo mam este pockat? Nemoze to byt nieco vaznejsie? Dakujem za nazory.
22 Feb 2016, 20:28

Pridať do témy nový príspevok

  • << Predchádzajúca
  • Ďalšia >>

Z nášho obchodu

Prejsť do obchodu

Reklama