Používateľ

Neprihlásený

Prihlásiť | Registrácia

Vyhľadávanie

Reklamy Google

Úvod · Novinky na stránke · Výsledky pretekov po novom

Výsledky pretekov po novom

Obálka príspevkuV posledných dňoch ste si možno všimli určité zmeny na stránkach s výsledkami pretekov. V skutočnosti podstúpili výsledky pretekov na našich stránkach pomerne rozsiahlu prerábku, pribudli nové možnosti, bolo zjednodušené ich pridávanie aj prezeranie.

Nové organizácie


Doteraz bolo možné na naše stránky pridávať iba výsledky pretekov slovenských oblastných združení. V sezóne 2012 to využili OZ Komárno (vďaka p. Nochtovi) a OZ Nitra (vďaka p. Vargovi). Odteraz je však možné pridávať výsledky aj pre slovenské regióny, športové združenia a pribudla aj podpora pre české oblastné združenia.

Zoznam OZ a OS sa zobrazuje pre obe krajiny formou tabuľky s názvom organizácie a erbu mesta, pod ktorého hlavičkou existuje. Výnimkou sú niektoré české OZ, ktoré si nedali názov podľa mesta, ale oblasti, kde sa nachádzajú. Pri nich bol erb vyberaný pre mesto, ktoré sa v danej oblasti nachádza.

Pridávanie výsledkov


Pridávanie nových záznamov prešlo tiež významnými zmenami. Je rozdelené do dvoch krokov:
1/ V prvom kroku vyberiete krajinu, typ organizácie (OZ, región alebo športové združenie) a vložíte text samotných výsledkov
2/ po odoslaní formulára sa dostanete k druhej časti, kde by sa mali z výsledkov do formulára načítať povinné položky, ako sú názov preteku, dátum, počet holubov a súradnice. V tejto časti je potrebné skontrolovať, či sa údaje načítali správne a ako posledný úkon vybrať organizáciu (konkrétne OZ, región alebo združenie), pre ktorú výsledky pridávate.

Automatické načítanie údajov do formulára funguje spoľahlivo pre štandardný formát výsledkov, ktorý sa používa v Slovenskej republike a Čechách. Výnimkami sú zatiaľ moravské výsledky a výsledky OZ Prievidza. Podpora pre ich formát pribudne v dohľadnej dobe.

Oproti starému systému pridávania tak pribudli povinné položky ako súradnice a počet holubov, no vďaka ich automatickému načítaniu z textu výsledkov by Vám pridávanie výsledkov malo vziať menej času ako doteraz.

Zobrazovanie výsledkov


Ďalšou novinkou je prechod na stránky jednotlivých organizácií. Doteraz sa po kliknutí na názov OZ zobrazil zoznam posledných pridaných záznamov a k prehľadu sezóny ste sa dostali až po kliknutí na rok. Odteraz Vás systém automaticky nasmeruje na poslednú sezónu, ktorá je pre danú organizáciu k dispozícii.

V prehľade výsledkov pribudol okrem názvu a dátumu preteku aj stĺpec s počtom nasadených holubov, čo býva často zaujímavá informácia a umožní Vám okamžite získať prehľad o počte nasádzaných holubov pre jednotlivé organizácie.

Do prehľadu sezóny pribudla aj možnosť pridávať finálne výsledky po ukončení pretekov podľa kategórií, ktoré sa aktuálne používajú na Slovensku. Výsledok po kompletnom pridaní výsledkov na naše stránky si môžete pozrieť napr. pri sezóne 2012 pre OZ Sabinov.

Pri zobrazovaní samotných výsledkov pretekov alebo finálnych výsledkov máte v pravej časti k dispozícii praktický prehľad ostatných záznamov pre sezónu, ktorú si práve prezeráte, aby ste sa mohli jednoducho preklikávať medzi jednotlivými pretekmi, či kategóriami výsledkov a nestrácali čas vracaním sa na hlavnú stránku s prehľadom záznamov.

Čo ešte pribudne


Veríme, že sa prezeranie výsledkov na našich stránkach bude pre Vás príjemným zážitkom a že v budúcnosti využijú možnosť ich pridania aj ďalšie organizácie. V blízkej budúcnosti totiž pripravujeme ešte významnejšie zmeny v zobrazovaní výsledkov pretekov, kedy si budete môcť pre Vaše holuby vybrať meno, pod akým sa vo výsledkoch zobrazujú a ešte omnoho viac. O tom však už čoskoro v samostatnom príspevku...

Pridané: 12 decembra 2012, 16:03 | Zobrazené: 3835xPridal: Dušan Konečný


Počet komentárov: 0


Pridať komentár

 

Z nášho obchodu

Prejsť do obchodu

Reklama