Používateľ

Neprihlásený

Prihlásiť | Registrácia

Vyhľadávanie

Reklamy Google

Úvod · Novinky na stránke · Vitajte na holubar.sk

Vitajte na holubar.sk

Obálka príspevkuDovoľte mi srdečne Vás privítať na nových slovenských stránkach venovaných výhradne poštovým holubom a všetkému, čo im je blízke. Či ste dlhoročný chovateľ, alebo ste o holuboch počuli prvý krát a radi by ste vedeli viac, ste tu správne. Niekoľkými z mnohých cieľov je poskytnúť chovateľom priestor pre zdieľanie svojich skúseností, verejnosti zas jednoduchým a elegantným spôsobom predstaviť náš šport.

Stránky sú dostupné od 1. októbra 2011 po približne dvoch rokoch od prvotnej myšlienky na ich vytvorenie. Hlavným cieľom celej snahy bolo vytvoriť modernú dynamickú stránku, ktorá dokáže reprezentovať chov poštových holubov na Slovensku a zároveň sa stane plnohodnotným a komplexným nástrojom pre samotných chovateľov.

S čím sme začali


Snáď najvýznamnejším prvkom stránok holubar.sk je fakt, že ich obsah určujete priamo Vy, naši návštevníci. Každý registrovaný používateľ má možnosť podielať sa na tom, čo bude na stránkach dostupné pre ostaných návštevníkov. Formou článkov sa môžte podeliť s ostatnými o svoje skúsenosti, naučiť začínajúcich chovateľov ako položiť základné piliere pre úspešný chov alebo taktiež predstaviť chovateľov, o ktorých si myslíte, že by mali ostatní vedieť. Našou ambíciou pri článkoch je v maximálnej možnej miere podporiť množstvo publikácií s tématikou chovu poštových holubov a časom vytvoriť bohatú databázu vedomostí, v ktorej bude môcť každý nájsť, čo hľadá.
Ilustračný obrázok
Ak chcete ostatných oboznámiť o ľubovoľnej udalosti zo sveta poštových holubov, je pre Vás pripravená sekcia oznamy. Či ide o výstavu holubov, špeciálny pretek alebo stretnutie chovateľov, môžte to byť práve Vy, kto to dá ostatným vedieť na našej úvodnej stránke.

Pre vyjadrenie Vášho názoru na ľubovoľnú tému je pripravené kategorizované diskusné fórum. Tam je priestor pre všetkých, ktorí sa chcú niečo spýtať, zaujíma ich názor ostatných na rôzne témy alebo chcú pridať ten svoj. Verím, že sa fórum stane v budúcnosti miestom pre mnohé plodné diskusie, ktoré budú prínosom pre celú komunitu.

Na internete je množstvo stránok venovaných poštovým holubom a dúfajme, že budú stále vznikať nové. Ak poznáte stránky, ktoré stoja za návštevu, neváhajte a dajte o nich vedieť aj ostatným v časti pre odkazy. Stránky sú členené do kategórií podľa viacerých kritérií, čo by malo v budúcnosti pomôcť pri orientácii vo veľkom počte odkazov.

Chovatelia by mohli oceniť aj možnosť pridávať aktuálne výsledky pretekov pre jednotlivé OZ a k nim taktiež aj súvisiace záznamy, ako priebežné poradie po preteku podľa bodov a pod. Výhodou bude následná jednoduchá orientácia a ak sa nazbiera väčší počet záznamov, bude pre chovateľov výhodou, že nájdu všetko na jednom mieste. Nemusia tak navštevovať viacero stránok pre kazdé OZ zvlášť, zvykať si na iné zobrazenia alebo nebodaj riešiť problémy s kompatibilitou.

Ak by ste mali náhodou na predaj mláďatká alebo máte záujem o nový konštatovací systém, je pre Vás pripravený náš bazár. Inzerovať je povolené všetko, čo sa týka nášho koníčka. Verím, že to mnohým z Vás v budúcnosti pomôže uzavrieť dobrý obchod.

Obľúbenou aplikáciou by sa mohlo stať hľadanie zaletených holubov. Jedná sa o jedinečný zautomatizovaný systém hľadania na základe preddefinovaných hodnôt rodových obrúčok. Sľubujem si od neho, že podstatne zefektívni proces návratu zaletených poštových holubov k ich majiteľom a zjednoduší chovateľom hľadanie ich chýbajúcich pretekárov, chovných holubov alebo mláďat.

Na záver


Výššie som spomenul základné piliere, na ktorých stoja stránky v ich začiatkoch. Už teraz je viacero ďalších nápadov, ktoré čakajú na realizáciu, no veľmi podstatná je spätná väzba od Vás a práve Vaše nápady na ich zlepšenie. Bez Vás totiž stránky nemajú význam a preto je dôležité, aby ste sa sem radi vracali a cítili sa tu dobre. Všetky Vaše názory sú a vždy budú vrelo vítané v sekcii Pripomienky a návrhy na diskusnom fóre.

Ostáva mi už len poďakovať za Vašu návštevu a čas strávený na našich stránkach. Verím, že sa mi podarilo Vám predstaviť základnú myšlienku holubar.sk a že Vaša dnešná návšteva je len jedna z mnohých ďalších. Želám Vám veľa príjemných chvíľ vo svete poštových holubov, či už vo Vašom holubníku, klubovni alebo na našich stránkach.

Pridané: 1 októbra 2011, 07:30 | Zobrazené: 11633xPridal: Dušan Konečný


Počet komentárov: 0


Pridať komentár

 

Z nášho obchodu

Prejsť do obchodu

Reklama