Používateľ

Neprihlásený

Prihlásiť | Registrácia

Vyhľadávanie

Reklamy Google

Obsah fóra · Rady začiatočníkom · privykanie si nových holubov na holubník

Pridať do témy nový príspevok
AutorPríspevok

Peter

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevok privykanie si nových holubov na holubníkCitovať

Dobrý deň, priniesol som si domov 4 mladé holuby, ktoré u pôvodného majiteľa ešte nelietali vonku. Vedia už samostatne žrať aj lietať. Sú spolu sami v jednom holubníku. Chcem sa spýtať, ako dlho ich treba držať zatvorené (vidia na okolie) a ako je ich najvhodnejšie vypustiť či po jednom alebo všetky 4 naraz.

Mám aj 6 svojich vlastných holubov, neviem či je dobre držať ich teraz spolu s tými novými, lebo tie nové budú asi ďobať.

Keď nadíde deň prvého vypustenia, mám tie nové vypustiť spolu s mojimi alebo tie moje mám nechať v ten deň zatvorené? Tie moje totiž radi lietajú ďaleko a nie je po nich ani slychu. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
25 Aug 2013, 11:31

Šimko František

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: privykanie si nových holubov na holubníkCitovať

Tie svoje nechaj lietať celý deň , k večeru cca 18 hod. otvor aj tým 4 , nech samé vyletia von. Urob to čím skôr , lebo až zosilnejú krídla a niečo ich vyplaší môžu zaletieť ďalej , tak sa iba prikrčia alebo vyletia na blízku strechu .Pozoruj ch do večera resp. kým nevojdu do holubníka.
25 Aug 2013, 13:22

Dušan Konečný

Administrátor

Avatar používateľa Dušan Konečný


Príspevky: 70

Záložka na tento príspevokRe: privykanie si nových holubov na holubníkCitovať

Tak ako pise p. Simko. V tomto obdobi pozor aj na vikendy. Letia sa preteky mladat, vo vzduchu su velke krdle holubov. Viacerym chovatelom z mojho okolia sa uz stalo, ze aj privyknute mladata s takymito krdlami odleteli a nebolo to bez strat.

Ale na vecer by take uz hrozit nemalo
25 Aug 2013, 13:29Zobraziť profil používateľa Dušan Konečný Súkromná správa s

Petet

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: privykanie si nových holubov na holubníkCitovať

dakujem za rady a to ich mozem vypustit hned druhy den ako som si ich priniesol? z tych 4 uz 3 dokazu totiz velmi dobre lietat. Tiez sa bojim toho, ze ked vyletia a niekam si sadnu, tak moje sa vyberu lietat a oni sa k nim pridaju a na oblohe sa stratia ...
25 Aug 2013, 15:01

Dušan Konečný

Administrátor

Avatar používateľa Dušan Konečný


Príspevky: 70

Záložka na tento príspevokRe: privykanie si nových holubov na holubníkCitovať

Ja som vsetky mladata, ktore som priniesol pustil do dvoch dni a uplne v pohode. Ak su uz take, ze by aj vyleteli, treba to spravit tak ako pise p. Simko, stare holuby nech sa vylietaju a ked uz budu sediet alebo sa flakat okolo holubnika, pustit k nim aj mladikov. Cim dlhsie budes cakat, tym je vyssie riziko, ze sa zoberu na kridla a nebudu vediet trafit domov.
25 Aug 2013, 15:09Zobraziť profil používateľa Dušan Konečný Súkromná správa s

Peter

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: privykanie si nových holubov na holubníkCitovať

s tym najmladsim to teda skusim, ale co s tymi tromi, ktorym uz kridla zosilneli? co mi odporucite? povedal by som, ze tie lietaju uz ako dospele
25 Aug 2013, 15:17

Šimko František

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: privykanie si nových holubov na holubníkCitovať

Ten deň vypustenia už nadišiel : 25.8. 2013 o 18.00 hod.
25 Aug 2013, 15:22

Dušan Konečný

Administrátor

Avatar používateľa Dušan Konečný


Príspevky: 70

Záložka na tento príspevokRe: privykanie si nových holubov na holubníkCitovať

Nemas co stratit, cim dlhsie pockas, tym to moze byt len horsie. Vecer ich pusti a daj vediet, kde spali :)
25 Aug 2013, 15:24Zobraziť profil používateľa Dušan Konečný Súkromná správa s

Peter

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: privykanie si nových holubov na holubníkCitovať

Neviem za akeho barbara budem, ale tym trom preventivne stiahnem letky izolackou, nech sa po dvore prechadzaju nejaky ten tyzden - dva. Viem si predstavit kde vsade by spali, no rozhodne nie v holubniku :)
25 Aug 2013, 15:36

Dušan Konečný

Administrátor

Avatar používateľa Dušan Konečný


Príspevky: 70

Záložka na tento príspevokRe: privykanie si nových holubov na holubníkCitovať

fuu, to fakt nerob. Chcel by si ostat u niekoho, kto by ti take nieco urobil? Ak sa u teba holubom paci tak ostanu, ak nie, prinesies dalsie, ktorym sa snad bude. Holuby, ktore u teba nechcu byt u teba nebudu.

To ze sa budu prechadzat so zaviazanymi kridalmi im pri tom prvom prelete aj tak nepomoze, ked sa raz holub zoberie ne kridla je to uz len a len na nom. Takto len oddalujes to co je koniec koncov aj tak nutne. Proste ich pusti a uvidis.
25 Aug 2013, 15:40Zobraziť profil používateľa Dušan Konečný Súkromná správa s

Peter

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: privykanie si nových holubov na holubníkCitovať

No pokial mi prinesies namiesto nich ine biele holuby, tak ich bez strachu pustim, ale prines mi prosim take, co este nevedia dobre lietat, aby som im nemusel omotavat letky paskou. Zastrihnut letky mi pride 100 krat horsie...
25 Aug 2013, 15:49

Dušan Konečný

Administrátor

Avatar používateľa Dušan Konečný


Príspevky: 70

Záložka na tento príspevokRe: privykanie si nových holubov na holubníkCitovať

No ak myslis, ze ti paska pomoze, smelo do toho, potom daj vediet ako to dopadlo
25 Aug 2013, 15:53Zobraziť profil používateľa Dušan Konečný Súkromná správa s

Peter

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: privykanie si nových holubov na holubníkCitovať

Som toho nazoru, ze ak holub prejde cely dvor nohami a vecer do holubnika odkraca a bude to robit takto tyzden, tak po tyzdni bude natolko zautomatizovany, ze ked mu letky uvolnim, trafi do holubnika aj poslepiacky. Vsak nebude si vykracovat sam a bude to len tyzden! viac nie
25 Aug 2013, 15:59

Dušan Konečný

Administrátor

Avatar používateľa Dušan Konečný


Príspevky: 70

Záložka na tento príspevokRe: privykanie si nových holubov na holubníkCitovať

Skusenosti s tym nemam tak si nedovolim tvrdit, ze nie, len mi to pride prilis neprirodzene a ako si sam pisal, aj trochu barbarske.

Hlavne pozor, aby ti ich nechytili macky alebo pod., bez kridiel by im holuby neusli.
25 Aug 2013, 16:05Zobraziť profil používateľa Dušan Konečný Súkromná správa s

Peter

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: privykanie si nových holubov na holubníkCitovať

macky nemame a sam som dost prekvapeby, ze mi radite holuby hned pustit. Mne majitel povedal nech ich mam tri tyzdne zatvorene s tym, aby videli okolie.
25 Aug 2013, 16:57

Pridať do témy nový príspevok

Z nášho obchodu

Prejsť do obchodu

Reklama