Používateľ

Neprihlásený

Prihlásiť | Registrácia

Vyhľadávanie

Reklamy Google

Obsah fóra · Rady začiatočníkom · Moje postrehy o holuboch

Pridať do témy nový príspevok
  • << Predchádzajúca
  • Ďalšia >>
AutorPríspevok

Ján Mikulec

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevok Moje postrehy o holubochCitovať

Chcem sa podeliť o moju skusenost s holubami. V utorok rano o deviatej som vypustil z holubníka na skúšku holuba a holubicu r.2014 ako budú reagovať (partnerov mali na hniezde) Vyleteli a chvilu sa pohybovali na streche co je oproti holubniku no po par sekundach sa moje zalietane holuby rozhodli lietat, tak sa k nim tieto dva pridali, no vobec sa nedrzali spolu. Ked zalietane zosadli, tak tieto dva poletovali na oblohe. Holubica chvilu kruzila a potom sa vydala nevedno kam. Holub lietal krizom, krazom. Toho bolo vidiet stale, no vzdy len z dialky. Na strechu nezosadol. Holubicu nebolo vidiet vobec. Az okolo 13stej preletela ponad dom, ale vtedy som si vsimol jastraba, ktory mal naponahlo jej smerom. Odvtedy som ju nevidel. Spravil som chybu, ze som ju pustil len dva dni po zneseni vajec. Tazsie lietala. Modry holub stale poletoval a obcas zosadol na nejaku strechu v dialke. Priznam sa, ze som si v tejto chvili pomyslel, ze som uz o ne prisiel. V ten isty den o nejakej 16:3O pocujem klopkanie na plechovej streche po ktorej si vykracoval tento holub. Objavil sa na presne tom istom mieste, z ktoreho rano o 9.00 odlietal. Chvilu sa poobzeral a zletel do holubnika. Chudera holubica sedela statocne na vajciach cely den, na 10 minut ju vystriedal a potom sa k nim vratila ona. Holubice nebolo nikde. Od 13stej hodiny ju nebolo vobec vidiet. Vravel som si, ze v stredu ráno sa ukáže, no nebolo jej. Hlavou mi virili rozne myslienky, kde je a ci je vobec ziva. Už som sa zmieril s tym, ze som o nu prisiel a chcel som jej zobrat vajcia, na ktorych sedel jej smutny druh. No nakoniec v stredu tesne pred piatou hodinou vecer som ju uvidel z nicoho nic pri holubniku. Bol som dojaty, lebo som si myslel, že už ju nikdy neuvidím a že skoncila v pazuroch jastraba. Unavena vletela do holubnika, kde ju nadsene vital jej holub. Dokonale si upravila pierka a zdala sa byt velmi spokojna so svojim vyletom. Teraz spokojne zohrieva svoje dve vajicka ako keby sa nic nestalo.
Musim povedat, že z holubnika nie je prave najlepsi vyhlad na okolie, lebo holubnik mam ukryty medzi ihlicnanmi, co je dozaista vyhoda v situacii ked holuby unikaju pred jastrabom, no nezalietany holub moze mat problem holubnik uvidiet a z oblohy ho velmi nema ako vidiet. Preto som velmi rad, ze mam aj taketo dva holuby.
11 Mar 2015, 18:58

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok


Príspevky: 0

Záložka na tento príspevokRe: Moje postrehy o holubochCitovať

Aj pre takéto okamihy a zážitky náš šport má svoje čaro.
18 Mar 2015, 22:49Zobraziť profil používateľa  Súkromná správa s

Ján Mikulec

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: Moje postrehy o holubochCitovať

V stredu som pustil dve holubice, už mali aj mladé no ani jedna sa nevrátila. Jeden holub už mladé nechal tak, druhý sa o tie svoje trojdňové stará a sedí na nich už druhú noc namiesto holubice. Som zvedavý, dokedy mu toto odhodlanie vydrží. Je vôbec možné, aby sám holub vychoval takéto mladé? Aké sú vaše skúsenosti? Je mi jasné, že mu nechám iba jedno či?
19 Mar 2015, 21:19

Milan Blahovský

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok


Príspevky: 7

Záložka na tento príspevokRe: Moje postrehy o holubochCitovať

Je sobota, predpokladám, že už hniezdo opustil...Pokiaľ by mladé mali tak 3 týždne a nie 3 dni, tak by ich dokrmi. Ale v dnešnom divnom svete je možné všetko.
21 Mar 2015, 12:21Zobraziť profil používateľa Mgr. Milan Blahovský Súkromná správa s

Pridať do témy nový príspevok

  • << Predchádzajúca
  • Ďalšia >>

Z nášho obchodu

Prejsť do obchodu

Reklama