Používateľ

Neprihlásený

Prihlásiť | Registrácia

Vyhľadávanie

Reklamy Google

Obsah fóra · Všeobecne o poštových holuboch · kto vie poradit?

Pridať do témy nový príspevok
  • << Predchádzajúca
  • Ďalšia >>
AutorPríspevok

ladislav varga

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevok kto vie poradit?Citovať

Dobry deň,
chovám ph už niekoľko rokov ale z nesúťažim s nimi, ale mladé si zvyknem súkromne precvičiť aby sa selektovali. Neviem si poradiť s istým problémom. Vlani u jednej z mladých holubíc sa objavilo naježené perie na hlave nad zobákom, ako keď si holub naježí perie, ibaže ona to mala stále. ak som jej to uhladil, okamžite sa zježilo. Žiadne iné príznaky, ani skleslosť, hnačka, chudnutie, nič. Z nácvikov cca 50km sa vracala medzi prvymi. Nakoniec som ju utratil, pre istotu. Tento rok teraz po zime u ďalších dvoch vlaňajších He. To isté, žiadne iné príznaky, lietajú, žerú. Všetky tri 100% nepríbuzné a ani jedna to predtým nemala. Vie niekto čo to spôsobuje? Ešte dodám, preliečené tricho, odčervené a kokcid. Ďakujem.
14 Mar 2013, 23:55

Peter Grék

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: kto vie poradit?Citovať

Nestretol som sa ešte s takýmito príznakmi, dokonca o tom počujem prví krát. Ja by som skúsil dodať vitamíny sk. B, pre prípad že by to bolo psychického rázu.
23 Mar 2013, 09:49

J. Toporcer

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: kto vie poradit?Citovať

Kedy si naposledy vakcinoval proti paramixo a či si vôbec niekedy vakcinoval ? kedže nepretekaš
8 Apr 2013, 20:51

ladislav varga

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: kto vie poradit?Citovať

Dobrý deň,
proti paramyxo som očkoval koncom zimy prvý krát pretože na jeseň som mal menšie problémy s ňou, pár málo kusov som aj vyradil, ostatné sa s tým vysporiadali samé avšak koncom zimy som príznaky znova pozoroval u dvoch kusov. z toho som usúdil, že v chove pretrváva a preto som zaočkoval Pharmavac Columbi 2. Predchádzajúce roky som neočkoval aj keď nejaké príznaky už boli ale vždy sa s tím holuby vysporiadali samé a ďalšia chovná sezóna bola zas bez problémov. Myslíte, že spomínané príznaky súvisia s paramyxo? Všetky tri holubice u ktorých sa našuchorené perie na hlave objavilo boli bez akýchkoľvek iných príznakov. Ďakujem
11 Apr 2013, 22:04

J.Toporcer

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok

Záložka na tento príspevokRe: kto vie poradit?Citovať

Tak teraz po vašom poslednom prispevku som si uplne isty že to maju z dôvodu paramixo ved ste tu aj sam napisal že ste nejake kusy pre tento problem vyradil-tak že odpoved už pozname - mynimalne raz do roka očkovať stare-mlade pharmavakom columbin 2 ale pravidelne!!!!!-zdravim
13 Apr 2013, 10:09

mario

Užívateľ

Predvolený avatar pre používateľov, ktorí si doposiaľ nepridali vlastný obrázok


Príspevky: 3

Záložka na tento príspevokRe: kto vie poradit?Citovať

ako vyliecit holuba ktoreho chiti sokol
1 Júl 2013, 18:12Zobraziť profil používateľa mario Súkromná správa s

Pridať do témy nový príspevok

  • << Predchádzajúca
  • Ďalšia >>

Z nášho obchodu

Prejsť do obchodu

Reklama